22 července, 2021

René Urban – borec, co chtěl skoro skončit

Dovolím si napsat pár řádku, protože tento příběh stojí za inspiraci. René Urban, fajn kluk, kterému je lehce přes 50 let. Oslovil mě v prosinci roku 2019 a od ledna roku 2020 jsme se pustili do práce. 

V tu dobu se Rendys trápil tím, zda ještě kolu dát šanci a něco zkusit vymyslet či alespoň fyzičku a výkony udržet. Nebo možná i úplně skončit. Bylo to vše předtím takové jednotvárné a neseděl mu úplně koncept vedení tréninků.

Po povedeném jaře, které nám tedy na konci zbrzdil COVID a po prožité celé sezóně, která ukázala Rendymu cestu, kterou se asi vydat, se Rendy dokázal dobře stabilizovat ve výsledcích a víc se naučil poslouchat i své tělo. Přešel do nového týmu ACTIVE TOUR, kde chtěl začít dovážet body ze závodů KPŽ ze svého umístění v kategorii. To se tak i dařilo. 

Řekl bych, že oproti rokům 2018 - 19 ho závodění začalo víc bavit a i když přišlo pár bolístek, zvládl sezónu výborně. 

To zásadní se mělo stát až v aktuální sezóně 2021, kde jsme si přes zimu řekli, že vůbec nebudeme tlačit na pilu a půjdeme do přípravy opravdu pozvolně, v klidu a pohodě. To se nám dařilo, i když mi Rendy párkrát volal, že fakt toho moc nedělá a chce přitvrdit. Bohužel, někdy koncem února, i on chytil COVID. Z trenérského hlediska opravdu varování, protože x lidí = x průběhů a nikdo moc nevěděl, co bude poté, jakmile se prohlásí za zdravého. 

Naštěstí i kontrola dýchacího systému u lékaře dopadla dobře a začalo se poměrně lehce trénovat. Do toho za pár týdnů přišlo soustředění v teple, které bylo pojato opravdu odpočinkově. I když podle grafu trénovanosti byl zlom obrovský, ale nikterak fatální oproti minulé sezóně a dokázali jsme na to krásně navázat.

Už na Malorce se začalo projevovat jedno známé pravidlo a to takové, že to, co natrénoval v minulém roce, se nejvíce začne projevovat v této sezóně. I on sám byl překvapen, že mu to jezdí celkem jinak než dřív. Více uvolněně. Do toho přišel testovací závod, který dopadl dobře a byli jsme připraveni do odložené sezóny. 

Bohužel tady přišel další zlom a Rendy chytil začátkem června další “moribundus” … takže nucená pauza a poté opět lehký návrat k tréninku. I dle komentáře v TrainingPeaks bylo jasné, co budeme řešit. Řešili jsme, jak rychle se vrátit do tréninku, jakou uděláme skladbu závodů. Tak, aby si vše sedlo a nebylo něco extrémně ukvapené atd. 

To vše se povedlo a přišel další start do sezóny na Drásalovi a tam jsem podle mezičasů viděl, že to je na dobré cestě. I když Rendys zajel z pohledu výsledků standardní výsledek 5. v kategorii, na dvou hodinách závodu ztrácel opravdu kousek na bednu, což nebylo v minulých letech obvyklé. Já už tušil, že to je na dobré cestě. Udělal se další krátký tréninkový blok a šlo se na závod v Brdech. 

Nebyl to ani vrchol sezóny, ale už jak jsme si v pondělí před závodem volali, snažili jsme se naladit na pozitivní vlnu. Probrali jsme počasí, jídlo, trať (že bude těžká 🙂 ), naštvání, že musí neustále servisovat svojí silničku a šel do toho. Dostal uklidnění, že má natrénováno dobře, i když prostě pár problémů bylo. Jen si ale správně nastavil hlavu. Prostě tělo má dobrého pamatováka a to, co natrénoval, mu nikdo nevezme.

A jak to dopadlo? René si splnil svůj sen - stát na bedně v kategorii na závodě KPŽ. To, co se mu zdálo nedosažitelné, se stalo realitou, protože bedna v kategorii 50+ je skoro předem daná. První, kdo mu to dal vědět, jsem byl shodou okolností já :). O to víc ho překvapilo v autě, když četl smsku: kterou raději nebudeme rozepisovat.

Takže závěrem, opravdu nevěšte hlavu, když onemocníte, vynecháte trénink, nebo něco nevychází dle představ. To k životu vždy patřilo a patřit bude. Věřte si dlouhodobě a věřte, že váš cíl, který máte v hlavě, se opravdu může podařit splnit a to i třeba v 50ti letech.

… držte mu pěsti, stejně jako já.

Díky za fotky #reinerphoto

PARTNEŘI BEZ KTERÝCH BY TO NEŠLO

22 července, 2021
René Urban – borec, co chtěl skoro skončit

Dovolím si napsat pár řádku, protože tento příběh stojí za inspiraci. René Urban, fajn kluk, kterému je lehce přes 50 let. Oslovil mě v prosinci roku 2019 a od ledna roku 2020 jsme se pustili do práce.  V tu dobu se Rendys trápil tím, zda ještě kolu dát šanci a něco zkusit vymyslet či alespoň fyzičku a výkony […]

Číst více
18 června, 2021
Hradecký pohár #2 - očima trenéra

V úterý byl na programu další závod z oblíbené královehradecké série závodů. Na startu jako před 14 dny nechyběl náš tým, kdy je tento závod vždy pojat jako perfektní příprava na závodní víkend. No jedna velká změna ale byla. A to, že já, "Kuba" :)) jsem si jel konečně se svými svěřenci zazávodil a tak […]

Číst více
4 června, 2021
Hradecký pohár #1

Tak sezóna se nám naplno rozjíždí a s ní i první závod známé Hradecké série úterních závodů. No a náš tým musel být u toho. Opět díky skvěle připravenému závodu budou úterní dny vždy spjaty s krásnou intenzitou. Po blátivé neděli, už úterní počasí přálo daleko víc a dokonce už i svítilo sluníčko. Jak nečekané […]

Číst více
2 června, 2021
Hradecký CYKLOMARATON

Po postupném rozvolňování se v neděli 30.6. zase po dlouhé době mohl konat cyklistický závod a to Hradecký Cyklomaraton, kde jsme se ve velkém počtu mohli konečně ukázat ve VELOCOACH barvách 🙂 Počasí přálo, takže klasika - pršelo, bláto jako pr*se, ale na cílovou rovinku to sluníčko vysvitlo 😀 No prostě naše bílé dresy už […]

Číst více
7 května, 2021
Evča Štěpanovská

S Kubou spolupracujeme téměř od úplných začátků jeho trenérské kariéry a to i přes dvě delší přestávky kvůli velkým úrazům. Pokaždé, když jsem potřebovala přípravu na důležitý závod, kde jsem chtěla něčeho dosáhnout, Kuba mi k tomu pomohl svou profesionalitou. Za úplně nejdůležitější u sebe pozoruji potřebu řádu a jeho dodržování. Člověk se sám často […]

Číst více

KONTAKT

Holice, Na Mušce 1124, 53401
603421543
info@velocoach.cz
IČ:08258121
0
    Tvůj košík
    Košík je prázdnýVrátit se k nakupování